Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes17
mod_vvisit_counterVčera85
mod_vvisit_counterTento víkend343
mod_vvisit_counterTento mesiac1742
mod_vvisit_counterSpolu283786
regionalne_dejiny.jpg
Detský folklórny festival
Detský folklórny festivalPo pôstnom oddychu od folklóru Hornozemplínske osvetové stredisko vo Vranove nad Topľou usporiadalo 19. apríla na pravé poludnie v Mestskom dome kultúry okresnú súťažnú prehliadku detských folklórnych súborov. Päť detských kolektívov hodnotila odborná porota v zložení Mgr. Art. Agáta Krausová, PhD. – predsedníčka poroty, Mgr. Katarína Babčáková, PhD. a Ing. Slavomír Ondejka.

 

 

Tanečný program Chorovodov a dievčenských tancov z Rakovca nad Ondavou, v podaní DFS Brusnik z Čierneho nad Topoľu, porota zaradila do bronzového pásma, rovnako aj „Bavene pot virbu“ od DFS Ďatelinka. Strieborné pásmo potešilo deti z DFS Dupkáčik (ZUŠ Vranov n.T.) so súťažným programom „V Novevši na krescinoch“. Zlaté pásmo si vytancovali deti z DFS Cifroško s programom „A idze śe do školi“ a najvyššie ocenenie, t. j. zlaté pásmo s postupom do krajského kola porota udelila najmladším súťažiacim z DFS Lipovček, ktoré sa hrali „Na pašvisku“. My im budeme držať palce, aby náš okres úspešne reprezentovali v krajskom kole detských folklórnych súborov, ktoré sa uskutoční 3. mája 2015 v Raslaviciach.

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Novinky z kultúry