Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes17
mod_vvisit_counterVčera85
mod_vvisit_counterTento víkend343
mod_vvisit_counterTento mesiac1742
mod_vvisit_counterSpolu283786
regionalne_dejiny.jpg
Veľká noc má svoje čaro
Veľká noc má svoje čaro25. marca 2015 sa v klubovni Hornozemplínskeho osvetového strediska stretli zástupkyne klubov dôchodcov z okresu Vranov n.T. Pod dohľadom skúsenej výtvarníčky Jarmily Hittmárovej si mohli vyzdobiť veľkonočné vajíčko modernou technikou. Sami sa mohli presvedčiť, aké náročné je nielen vŕtanie do škrupinky, ale aj samotné zdobenie. A ako rýchlo si vyrobiť ozdobný prútik ku dekorácii – to zasa predviedol Ďurko Kuruc.

 

 

Na slávnostné príležitosti kupujeme často servítky, aby sme aj pekne prestretým stolom umocnili krásu sviatočných chvíľ. Neraz zostane z každého balíka zopár obrúskov. Tie je nám ľúto vyhodiť a potom ich   niekoľko rokov odkladáme v kuchynskom kredenci. Servítkovou technikou tieto poklady opäť ožijú. Staré i nové úžitkové predmety môžeme lepidlovým lakom a krásnymi servítkami celkom vynoviť. Potrebujeme na to iba servítky, lepiaci lak a nožnice.

A keďže sa blížia veľkonočné sviatky, touto technikou si mohli členky klubu dôchodcov v Malej Domaši pod dohľadom skúsenej lektorky Ľubky Mikovej  vyzdobiť vajíčko. Poniektoré sa neodvážili na krehkú škrupinu, tak si dotvárali touto technikou fľaše, alebo z jednoduchých kuchynských predmetov a kvetináčov vyčarili krásne a jedinečné kúsky.

Druhým sa zasa pomocou ozdobných vykrajovačiek zapáčilo vykrajovanie srdiečka, kvetinky, srdiečka, vetvičky a lepili ich už na pripravené vajíčka. Potešili tým hlavne seba.  Možno obdarujú svojich priateľov nápaditými darčekmi, alebo si zútulnia svoju kuchyňu.

„K novej jari veľa sily,
aby ste v zdraví dlho žili.
Na Veľkú noc veľa vody,
radosti a pohody.

Gúľa sa k nám tichučko – veľkonočné vajíčko.
Prichádza len na čas krátky, zaželať Vám krásne sviatky.“


Krásne veľkonočné sviatky.


 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Novinky z kultúry