Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes17
mod_vvisit_counterVčera85
mod_vvisit_counterTento víkend343
mod_vvisit_counterTento mesiac1742
mod_vvisit_counterSpolu283786
regionalne_dejiny.jpg
Veľkonočné inšpirácie – tvorivé dielne
Veľkonočné inšpiráciePrebúdzajúca sa príroda  jarného obdobia ponúka veľa možností ako si Veľkonočné sviatky obohatiť sviežim jarným aranžovaním a zdobenými vajíčkami. O kraslice má čoraz väčší záujem nielen dospelá verejnosť, ale aj naša školská mládež. Táto aktivita má  pre žiakov I. stupňa ZŠ  náučný charakter. Hlavným cieľom je, aby sa  prakticky naučili miešať a nanášať  farby nielen na papierovú podkladovú plochu. Maliarsku techniku kombinovania latexovej farby s inými vodou riediteľnými farbami sme použili v tvorivých dielňach 23.3.2015 v Detskom Domove vo Vranove n.T. a 24.3.2015 v ZŠ v Nižnom Hrušove.

 

25.3.2015 sa v priestoroch HZOS stretla široká verejnosť a dôchodcovia. Cieľom stretnutia bola opäť tvorivosť ale aj konfrontácia rôznych techník , keďže sa tu stretli aj „krasličiarky.“ Veľmi obľúbenou a vzácnou technikou je tradičná vosková batika a batika z prírodných odvarov, vyškrabávanie a zdobenie farebným voskom, olepovanie niťami, stužkami a farebným papierom.

Množstvo nových materiálov a farieb obohatilo zdobenie kraslíc o nové moderné techniky. Abstraktnejšie vzory  sa vytvárajú kombinovaním vodovej farby so syntetickou prípadne s lakom.  Zaujímavé zdobenie kraslice je aj kombinovanie maľovania s vŕtaním ornamentu.

Lektorkou tvorivých dielní bola výtvarníčka HZOS Jarmila Hittmárová.


 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Novinky z kultúry