Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes17
mod_vvisit_counterVčera85
mod_vvisit_counterTento víkend343
mod_vvisit_counterTento mesiac1742
mod_vvisit_counterSpolu283786
regionalne_dejiny.jpg
V Nižnom Hrušove spojili generácie knihy a veľkonočné tradície
V Nižnom Hrušove spojili generácie knihy a veľkonočné tradície22. marca 2015 v Kultúrnom dome spojilo Nižnohrušovčanov podujatie inšpirované posolstvom mesiaca marec, ktorý je venovaný knihám a blížiacimi sa veľkonočnými sviatkami. Recitálom a hudobným umením spestrili nedeľňajšie popoludnie žiaci miestnej základnej školy a občania Nižného Hrušova. Súčasťou podujatia bola výstava knižných titulov zo súkromnej zbierky Antona Vasiľa, knižnice a niektoré tlače zapožičali miestne farnosti. Riaditeľka miestnej knižnice Slávka Boguská nám predstavila najvzácnejšiu knihu napísanú v latinčine z roku 1766, Breviarium Romanum z roku 1814 a učebnicu z roku 1869 patriaca učiteľovi z Banskej Bystrice, z ktorej svojho času učil všetky predmety.

 

Veľkonočným tradíciám bola venovaná výstava kraslíc, ktorú pripravili členky klubov dôchodcov, deti z MŠ a ZŠ, jednotlivci a rodiny z Nižného Hrušova. Z tvorivých dielní vzišla aj nádherná kolekcia kraslíc, ktorou sa prezentovalo Hornozemplínske osvetové stredisko vo Vranove n.T., ktoré bolo zároveň aj spoluorganizátorom zaujímavého programu. Kraslice vyzdobené batikovaním od Jarmily Hittmárovej, vedľa ktorej zaujali kraslice Edity Sinčákovej zdobené modernou technikou a kolekciu dopĺňali patchworkovou technikou zdobené kraslice Marty Kertisovej z Vranova nad Topľou.


 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Novinky z kultúry