Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes17
mod_vvisit_counterVčera85
mod_vvisit_counterTento víkend343
mod_vvisit_counterTento mesiac1742
mod_vvisit_counterSpolu283786
regionalne_dejiny.jpg
Anabolické steroidy, Anorexia a Bulímia
ImageKtoré mladé dievča nesníva o kariére modelky. V každom časopise, či v televízii sa píše o ich "atraktívnom živote" - o ich kráse. Tieto médiá výrazne ovplyvňujú názor na ideál ženskej krásy. Dievčatá a mladé ženy automaticky spájajú vzhľad modeliek, ich prehnanú štíhlosť, hraničiacu s chorobnou chudosťou, s ideálnou hmotnosťou a teda aj so vzorom ženskej krásy. Keď už nemôžu byť modelky, aspoň sa chcú danému vzoru podobať. Skúšajú rôzne extrémne redukčné diéty a neraz sa im situácia vymkne spod kontroly. No nie je to len problém dievčat. V snahe vyzerať dobre a ohúriť, mnohí chlapci sa už vo veku 15-16 rokov uchyľujú do fitnes centier. Kde v snahe vybudovať si svalovú hmotu, často siahajú po podporných látkach, ktoré sú však pre tínedžerský  vek obzvlášť nebezpečné.
 
16. marca 2015 sme na ZŠ Sídlisko 2 zrealizovali pre žiakov 8. ročníka dve prednášky. MUDr. Juraj Kuročka si pre chlapcov pripravil prednášku o nebezpečenstve užívania anabolík, o ich zložení a reakcii na ľudské telo  a o zdravom posilňovaní a cvičení. Dievčatám o poruchách príjmu potravy – anorexii a bulímii a o multikultúrnom vnímaní ženskej krásy podčiarknuté históriou porozprávala Mgr. Martina Jurčová.
 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Novinky z kultúry