Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes17
mod_vvisit_counterVčera85
mod_vvisit_counterTento víkend343
mod_vvisit_counterTento mesiac1742
mod_vvisit_counterSpolu283786
regionalne_dejiny.jpg
Vyhodnotenie okresnej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby Výtvarný Vranov 2015
Výtvarný Vranov 2015Vyhodnotenie okresnej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby sa uskutočnilo dňa 23.februára 2015.  Súťaže sa zúčastnilo 18 výtvarníkov z nášho regiónu vo všetkých vekových kategóriách. (Kategória „A“ – 3, kategória „B“ – 8, kategória „C“ – 4, kategória „C1“ – 3.) Zastúpené boli takmer všetky výtvarné techniky, s výnimkou na kresbu a priestorové práce, ktoré absentovali. V týchto technikách boli len dvaja autori. Celkový dojem poroty z výberu je viac než dobrý.  Kolekcia súťažných prác vystihuje rôzne momenty života okolo nás a záujem o umenie. Výtvarné umenie  v malej miere samo o sebe je menšinová záležitosť, ktorá dáva pohľad na to krajšie, čo môžeme v dnešnej dobe  s radosťou nasávať.

 

Vo výbere diel išlo o to, aby sa autori posúvali vhodnejším smerom. Buď súčasným, alebo u niektorých takým, aký je pre nich výstižnejší. Je dôležité výtvarníkov motivovať dobrým nasmerovaním, podporou blízkych, ale aj kritikou, ktorá niekedy bolí, ale dokáže divy.

Je chválihodné, že sa objavil záujem o experiment a koláž. Porota pri hodnotení vytkla niekoľko malých technických nedostatkov – nesprávny výber rámu, alebo sólová práca v jednej technike, z ktorej je ťažko usúdiť, či nejde o náhodu. Vyhodnotenie prebiehalo v troch fázach: - výberom prác do krajského kola, z toho boli udelené dve hlavné ceny,  výberom  prác na okresnú výstavu a vyraďovacie kolo.

Porota hodnotila v tomto zložení: Mgr. Zuzana Sidorová a Mgr. Art. Peter Králik.

Práce, ktorým boli udelené hlavné ceny a diplomy, postupujú do krajského kola do Humenného.

 

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Novinky z kultúry