Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes21
mod_vvisit_counterVčera86
mod_vvisit_counterTento víkend179
mod_vvisit_counterTento mesiac1578
mod_vvisit_counterSpolu283622
Plenér 2014
Plenér 2014Po niekoľkoročnej prestávke sme sa niekoľkí členovia klubu neprofesionálnych výtvarníkov pri HZOS vo Vranove /J. Zahorjan, J. Timko, D.Adam,B. Leško, M.Lukáčová, J.Hittmárová/ stretli, aby sme  na maliarskych plátnach zachytili atmosféru prichádzajúcej jesene. Maľovalo sa v okolí obce Zlatník od 25. do 28. októbra. Vzhľadom na charakteristickú architektúru nezmodernizovanej malej dedinky, častými námetmi boli práve obydlia Zlatninčanov aj s prislúchajúcimi stodolami a dvormi. V pozadí sa niekedy v zamračenej i zahmlenej alebo slnkom zaliatej oblohe rysoval Oblík či Slánske vrchy. Prvý deň hľadania vhodného terénu bol uľahčený spoločnou prechádzkou obcou a jej okolím v sprievode starostky Martiny Lukáčovej. Je zároveň jednou z výtvarníkov a poskytla nám na štyri dni súkromné ubytovanie vo svojom vidieckom dome.

 

Medzi maliarsky skúsenými výtvarníkmi tvorili aj noví registrovaní a tak vznikali vzájomne výmeny skúsenosti, konfrontácie alebo aj spoločné diela. Hosťom plenéru bol insitný maliar zo Stročína /Stropkov/ Miroslav Potoma, ktorý sa autorskou výstavou predstaví našej verejnosti v novembri v priestoroch výstavnej siene HZOS vo Vranove.

Aby podujatie bolo doplnené a obohatené o teoretickú a vzdelávaciu časť, boli premietané celovečerné životopisné filmy o Lotrecovi a Caravagiovi.

K teoretickej časti patrili aj kolektívne výstavy po celodennej tvorbe a záverečná výstava v nedeľu v priestoroch vidieckeho dvora pani starostky.

Zlatník a jeho scenéria sa s nami rozlúčila tým správnym jesenným slnkom s pozvánkou v oblakoch na budúci rok

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Novinky z kultúry