Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Práve je pripojených:
1 Hosť

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes66
mod_vvisit_counterVčera112
mod_vvisit_counterTento víkend302
mod_vvisit_counterTento mesiac1651
mod_vvisit_counterSpolu278862
spivanocki_mojo_2017.jpg
vystup_hrad_cicva_2017.jpg
pozvanka_ikony_final.jpg
Hudaci pre skorej narodzenich
Hudaci pre skorej narodzenicSymbolom veselosti, zábavy, hodovania a pitia sú fašiangy. Rôznymi spôsobmi sa oslavujú vo všetkých regiónoch Slovenska. Práve takéto obdobie si vybrali členovia Základnej organizácie Jednoty dôchodcov na Slovensku v Nižnom Hrušove, aby na svojej výročnej členskej schôdzi  v sobotu 25.januára v Kultúrnom dome zhodnotili rok 2013. Pre členov tejto najväčšej organizácie v okrese bol uplynulý rok veľmi plodný – zhodnotil to predseda ZO JDS Juraj Barkoci. Dôkazom toho boli rôzne kultúrno-spoločenské podujatia, organizovanie praktických ukážok v klube dôchodcov, celoslovenská súťaž Zemplínska ostrá kosa, účasť na okresných športových hrách, poznávacie výlety, dobrovoľnícke brigády v obci, či mnoho ďalších aktivít. Finančnú správu predniesol Juraj Šandrej, do diskusie sa zapojil aj starosta obce MVDr. Juraj Tomáš.

 

Malým darčekom boli z rúk Jána Maguru odmenení jubilujúci členovia, ktorí minulý rok dovŕšili 60, 70, ale i 80 rokov veku. Kultúrny program si pre nich pripravili aj deti z Materskej a Základnej školy pod vedením PaedDr. Vierky Tomášovej. Zarecitovali, zaspievali, zatancovali, a tak nečudo, že sa zalesklo nejedno oko babky alebo dedka, keď na javisku vystúpil ich vnuk alebo vnučka.

Program schôdze sa predĺžil do neskorého popoludnia, no nič nebránilo jeho členom, aby rýchlo pripravili sálu na večernú ľudovú veselicu. Mladší sa dali pozvať od tých "skorej narodzenich", aby si potom spolu zaspievali prekrásne vychodňarske pesničky, alebo si za hudobného sprievodu Hrušovských muzikantov zatancovali.

Na záver už stačí len poďakovať organizačnému výboru a jeho predsedovi, že nám pripravili aj za nepriaznivého počasia takúto úžasnú sobotu. 

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Novinky z kultúry