Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes23
mod_vvisit_counterVčera86
mod_vvisit_counterTento víkend181
mod_vvisit_counterTento mesiac1580
mod_vvisit_counterSpolu283624
Fašengi, fašengi, fašengovo časi...
Fašengi, fašengi, fašengovo časiS fašiangami sa spája veselosť, ľudová zábava, zabíjačky, hodovanie. Práve v takýto čas - 16.februára 2014 si folklórna skupina Potoky pozvala všetkých milovníkov ľudovej kultúry do Kultúrneho domu v Nižnom Hrabovci. Pred samotným programom, ktorý bol určený seniorom Základnej organizácie JDS  bolo vyhodnotenie aktivít uplynulého roku. Správu o činnosti za rok 2013 predniesla  predsedníčka Anna Joneková, správu o hospodárení Viera Kusková, revíznu správu Anna Bohucká a návrh na uznesenie prečítala Jarka Fedáková.

 

Seniorom sa prihovorila starostka obce Mgr. Marcela Pčolinská, ktorá nezabudla na tých, ktorí v minulom roku oslávili svoje okrúhle životné jubileum a potešila ich malou kytičkou. Za hostí prijali pozvanie aj poslanci obecného zastupiteľstva, členovia kultúrnej komisie, vdp. Miloš Baran, členky zo ZO JDS v Tovarnom, početné zastúpenie mali aj členky z Banského s jej predsedníčkou Helenou Štovkovou, predsedníčka zo ZO JDS Stred vo Vranove n.T. Petronela Lukičová a pracovníčka HZOS vo Vranove n.T. Anna Delyová.

V kultúrnom programe sa predstavili víťazi  krajskej súťaže "Zemplín špiva" Adam Jonek a Alexandra Jevčáková. Zaspievali Filip Jonek a Matej Ľoch, žiaci zo ZŠ v Nižnom Hrabovci. Na akordeónoch nám zahrali žiaci zo ZUŠ vo Vranove nad Topľou - Veronika Bubnárová, Marián Baran, Matúš Galis, Ľubomír Hájnik spolu s p.uč. Mgr. Marikou Pavolkovou. V rámci kultúrneho programu sa predstavili vychodňarskymi pesničkami aj muži z Nižného Hrabovca.

Po nich si na pódiu rozložili svoje hudobné nástroje Michal a Peter Boroví, otec so synom, ktorí spolu s Matúšom Džuňom celé nedelňajšie odpoludnie vyhrávali také chytľavé pesničky, pri ktorých sa jednoducho - muselo tancovať. Tak svižne tancovať, až sa ľudová veselica zvrtla na „Redovi.“ Nevesta Valika Petričková spolu so svojím „mladým“ Jurajom Žultkom si dali pre túto príležitosť upiecť u Vierky Kuskovej tortu. No a kto si chcel zatancovať "z mladu" - musel dať na tanier nejaký ten peniaz a dostal sladkú odmenu.

A nakoniec všetkým tým, ktorí sme odchádzali ako poslední, nám ostal z tej dobroty aj sladký úsmev na tvári. Ďakujeme OcÚ v Nižnom Hrabovci, celému organizačnému výboru ZO JDS, Marte Jakubovej - vedúcej speváckej skupiny Potoky a jej členkám za prekrásne spríjemnenie nedeľňajšieho odpoludnia.

 

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Novinky z kultúry