Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes21
mod_vvisit_counterVčera86
mod_vvisit_counterTento víkend179
mod_vvisit_counterTento mesiac1578
mod_vvisit_counterSpolu283622
Vernisáž výstavy "FotoVranov a Výtvarný Vranov 2014"
FV a VV 2014Slávnostnou vernisážou sa 5.marca 2014 sprístupnila výstava okresnej súťaže neprofesionálnej fotografickej a výtvarnej tvorby. Najprv boli ocenení úspešní fotografi a neskôr z rúk riaditeľky HZOS vo Vranove n.T. Mgr. Anny Gdovinovej mohli prevziať ceny aj úspešní neprofesionálni výtvarníci z nášho okresu. Vo výstavnej sieni sa zišli všetci tí, ktorí sa zaujímajú - či už o fotografovanie, alebo jednoducho na plátno nanesú štetcom práve to, čo im ponúkne ich “múza”. Bolo o čom diskutovať.

 

“Veľká škoda, že sa súťaže nezúčastnili fotografi nad 40 rokov. Chyba je možno aj v tom, že na takomto fóre sa stretávame iba raz v roku. Na druhej strane, ak má niekto záujem napredovať, zájde sám na výstavu aj v iných mestách, prečíta si odbornú literatúru… Tí, ktorí však svoje práce zaslali, potvrdili, že na sebe intenzívne pracujú a každým rokom je vidieť ich posun”. Aj takto sa vyjadrila predsedníčka  poroty FotoVranov Mgr.art. Veronika Bažalíková.

Svetlým príkladom úspechu je Ing. Pavol Kocan, ktorý sa do celoslovenskej súťaže amatérskej filmovej tvorby Cineama zapojil minulého roku a obsadil 2.miesto s dokumentom “Neznáma maliarka”. (Zachytil v neskreslenej realite hlavnú hrdinku dokumentu - dôchodkyňu Zuzanu Giduškovú, ktorá začala maľovať až v čase odchodu na zaslúžený dôchodok).

A v medzinárodnej konkurencii súťažnej prehliadky Rodinné video 2014 obsadil P.Kocan v kategórii medailón prvú priečku.

Prajeme si, aby takýchto úspešných svetlých miest pribúdalo.

Fotografom prajeme - DOBRÉ SVETLO a výtvarníkom DOBRÉ ŤAHY.

A ak ste sa rozhodli navštíviť výstavnú sieň, tak Vás chceme upozorniť, že výstava potrvá do 28. marca 2014.

Pekný umelecký zážitok.

 

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Novinky z kultúry