Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes23
mod_vvisit_counterVčera86
mod_vvisit_counterTento víkend181
mod_vvisit_counterTento mesiac1580
mod_vvisit_counterSpolu283624
regionalne_dejiny.jpg
Bezpečná jeseň života
Bezpečná jeseň životaBeseda pod týmto názvom sa konala 11. decembra 2014 v priestoroch Hornozemplínskeho osvetového strediska. Informovať seniorov o rizikách a nástrahách, ktoré im hrozia predovšetkým ako jednej z najrizikovejších skupín v súvislosti s páchaním trestnej činnosti prišla Mgr. Zuzana Gojdová z OR PZ vo Vranove nad Topľou. Prednáška bola zameraná aj na tému prezentovania rôznych výrobkov - pod názvom „ŠMEJDI“, ako si dávať pozor na podomových predajcov, ako si zabezpečiť majetok, ako sa chrániť pred zlodejmi na ulici a pod. Podvodníci využívajú rôzne príležitosti k tomu, aby sa dostali k peniazom seniorov. Oslovujú ich na ulici a snažia sa ich nachytať na rôzne emotívne príbehy.

 

Konkrétne cesty k základným návykom bezpečného správania, aby seniori poznali spôsob, ako sa nestať obeťou trestného činu bolo témou v diskusii, do ktorej sa s veľkým záujmom zapájali seniori zo základných organizácii Jednoty dôchodcov na Slovensku  v okrese.


Hlavné témy besedy:

  • Ako  si zabezpečiť majetok
  • Ako sa vyhnúť podvodom 
  • Ako sa chrániť pred zlodejmi na ulici 
  • Ako predchádzať riziku prepadnutia 
  • Ako sa správať v cestnej premávke 
  • Ak sa niečo stane...
 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Novinky z kultúry