Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes17
mod_vvisit_counterVčera85
mod_vvisit_counterTento víkend343
mod_vvisit_counterTento mesiac1742
mod_vvisit_counterSpolu283786
regionalne_dejiny.jpg
Prednášky v klube
Prednášky v klube18. novembra sa v Klube dôchodcov JDS v Čaklove uskutočnila prednáška zameraná na zásady stravovania pod názvom „Aby trávenie nebolo trápenie“ s lektorkou  PhDr. Antóniou Ivanovou PhD. Ľudové príslovie hovorí: zvyk je železná košeľa. Zmeniť stravovacie návyky teda nie je jednoduché, ale možné to je. Určite nič nepokazíme tým, keď svoj stravovací režim obohatíme o ryby, ktoré sú veľkým zdrojom jódu a pochutnáme si na nich aspoň 2x týždenne. Dopriať si treba  zeleninu a ovocie - ideálne v surovom stave. Dávať prednosť bielemu mäsu (predovšetkým rybaciemu a hydinovému) pred mäsom hovädzím a bravčovým. Jesť strukoviny, z obilnín potom predovšetkým pohánku, proso a nelúpanú ryžu. Z tukov dať prednosť olivovému oleju.

 

Hlavne nezabúdať na to - byť pozitívne naladený, pretože zaháňať smútok alebo zlú náladu jedlom, nie je to najlepšie riešenie.

Zdravá výživa však môže rozhodnúť o našom zdraví – či chorobe. Telesnom i duševnom. Keďže každých 10 sekúnd zomrie na svete 1 človek na následky fajčenia, ďalšou prednáškou, ktorá sa uskutočnila 27. novembra 2014 v Klube dôchodcov, za účasti členov zo základnej organizácie Slovenského zväzu zdravotne postihnutých v tejto obci, sme chceli apelovať na zdravý rozum. Metód na odvykanie je naozaj veľa. Pevná vôľa, konzultácie s odborníkmi, nikotínová žuvačka, náplasť, či dokonca hypnóza. Keď sa fajčiar z vlastnej vôle rozhodne prestať,  je na najlepšej ceste a podpora okolia je priam nutná. Prekonávanie svojej závislosti a tvorba nového, zdravého životného štýlu naozaj nie je jednoduchá. I keď sa to nepodarí hneď, môže to vyjsť pri druhom, či treťom pokuse. Vždy sa nájde príležitosť nevzdať to!

Zdravie je len jedno, tak si ho nenechajte vziať.

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Novinky z kultúry