Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Práve je pripojených:
1 Hosť

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes53
mod_vvisit_counterVčera58
mod_vvisit_counterTento víkend480
mod_vvisit_counterTento mesiac1374
mod_vvisit_counterSpolu283418
regionalne_dejiny.jpg
"Búrajme predsudky"
Búrajme predsudkySme ľudia. Všetci sme si rovní, ale nie sme rovnakí!
Aj napriek vysoko humánnej a tolerantnej dobe existujú rozdiely a množstvo predsudkov voči insolventnosti a etnickým skupinám. Odlišnosti majú silný emocionálny náboj, zatiaľ čo racionálny obsah môže byť v nich potlačený. Bojovať voči predsudkom však nie je jednoduché. Dôležitý je spôsob ako to urobiť. Občianske združenie Brány Európy a Hornozemplínske osvetové stredisko zorganizovali v ZŠ Kukučínova divadelné predstavenie pod názvom "Búrajme predsudky."

 

V dvoch krátkych scénkach si členovia divadelného súboru DIK zahrali reálne príbehy zo života, v ktorých vždy voči sebe stáli „cigáni a bieli.“ Predstavenie bolo poučné a veľmi emotívne. Poukazovalo tak na rasovú diskrimináciu ako aj na rozdiely medzi ľuďmi v rodovej príslušnosti.

Po predstavení nasledovala beseda s  Mgr. Romanom Eštočákom projektovým konzultantom  Úradu splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity. Jeho slová boli poučné a zároveň mali vážnosť.
„Ak sa človek chce zaradiť do spoločnosti, vôbec nezáleží na tom, akú má farbu pleti. Žiť slušne, vzdelávať sa a pracovať má právo každý. Je smutné ak niekto ukončí základné vzdelanie, v pätnástich má už dieťa a jeho zamestnávateľom je úrad práce,“ uviedol Eštočák.

Zároveň žiakom 7.-9. ročníka odovzdal nádherné posolstvo - aby boli k sebe tolerantní, nerobili rozdiely, ale hlavne pracovali na sebe, na svojej osobnosti. Pretože každý má právo na spravodlivý život a je len na ňom, či ho taký chce žiť.

sponzori.jpg

Občianske združenie Brány Európy realizovalo v období novembra a decembra 2014 projekt pod názvom „Búrajme predsudky“, ktorý bol podporený sumou 4500 eur z Fondu pre mimovládne organizácie, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2009-2014. Správcom Fondu je Nadácia otvorenej spoločnosti - Open Society Foundation. Cieľom projektu Búrajme predsudky je Posilnenie aktívneho občianstva“.

 

 

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Novinky z kultúry