Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes17
mod_vvisit_counterVčera85
mod_vvisit_counterTento víkend343
mod_vvisit_counterTento mesiac1742
mod_vvisit_counterSpolu283786
regionalne_dejiny.jpg
Zlatý rómsky slávik - Miroslava Červeňáková z Vechca
Zlatý rómsky slávik 2014V nedeľu 9. novembra sa v kultúrnom dome v Čemernom uskutočnila regionálna súťaž v interpretácii rómskej piesne Zlatý rómsky slávik 2014. Desať súťažiacich  bojovalo pred plnou sálou divákov o  prestížny titul najlepšieho rómskeho speváka okresu Vranov nad Topľou nádhernými piesňami plnými lásky, bôľu i nenávisti.  Štvorčlennú porotu v zložení – Mgr. Anna Gdovinová, Igor Balog, Mgr. Alfonz  Kaliáš a Miro Jaroš najviac zaujala Miroslava Červeňaková z Vechca, na druhom mieste sa umiestnila Kamila Mitrašová z Bystrého a napokon tretie miesto si vyspievala Nikola Kaliášová z Čemerného.
 
Spestrením súťaže bolo vystúpenie tanečnej skupiny Európa z Čemerného a Gipsy Angels z Humenného, saxofonistu Patrika Žigu a  hudobnej skupiny Gipsy Igor z Trebišova.

Hviezda programu superstarista Miro Jaroš neskrýval prekvapenie, nadšenie a radosť z podujatia. Zároveň vzdal hold všetkým účinkujúcim a organizátorom - OZ Európa a Hornozemplínskému osvetovému stredisku zato, že sa tak výnimočná súťaž organizuje na značne  vysokej úrovni  v tak malom okresnom mestečku.

Súťažiacim, účinkujúcim, hosťom a všetkým, ktorí prišli podporiť mladé rómske talenty ďakujeme. A už teraz sa tešíme na ďalší ročník súťaže.
 

 
Ďalšia >

Novinky z kultúry