Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes23
mod_vvisit_counterVčera86
mod_vvisit_counterTento víkend181
mod_vvisit_counterTento mesiac1580
mod_vvisit_counterSpolu283624
regionalne_dejiny.jpg
Energetické nápoje
Energetické nápojeHlavným životabudičom bola ešte pár rokov dozadu káva. Dnes je situácia iná. Do popredia sa dostávajú najrôznejšie energetické nápoje. Zaujímavosťou je ich vznik. Prvýkrát boli vyrobené pred viac ako 50 rokmi v Japonsku. Za úlohu mali udržať ťažko manuálne pracujúcich zamestnancov čo najdlhšie fit, v najlepšej forme. Postupne sa rozšírili do celého sveta a sú vyhľadávané nielen profesionálnymi vodičmi či študentmi cez skúšky, ale aj zabávajúcou sa mládežou a dokonca sa energetické nápoje stávajú aj súčasťou desiatového balíčka  už piatakov na základných školách.

 

Aby sme vniesli trošku osvety aj do tejto problematiky, zorganizovali sme besedy práve pre spomínanú cieľovú skupinu žiakov.  Diskutovali sme o tom, aké zložky obsahuje 250 ml plechovka nápoja, ako vplýva na detský organizmus a čo všetko môže spôsobiť dlhodobé pitie nápoja v ľudskom tele.

Besied sa zúčastnili žiaci piateho a siedmeho ročníka zo ZŠ Sídlisko II, Vranov n.T.

 
Ďalšia >

Novinky z kultúry