Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes5
mod_vvisit_counterVčera82
mod_vvisit_counterTento víkend323
mod_vvisit_counterTento mesiac1672
mod_vvisit_counterSpolu278883
spivanocki_mojo_2017.jpg
vystup_hrad_cicva_2017.jpg
pozvanka_ikony_final.jpg
Sedliská ožili remeslami
Sedliská ožili remeslami10. augusta zorganizovalo Hornozemplínske osvetové stredisko v spolupráci s Obcou Sedliská v malebnom prostredí pod hradom Čičva - Slávnosti remesiel. Toto podujatie už triadične podporuje priaznivcov starých, krásnych remesiel, ktorí ich aj vďaka svojmu záujmu udržiavajú pri živote. Svojimi výrobkami sa na ňom prezentovali najvýznamnejší majstri tradičných umeleckých remesiel z okresu Vranov nad Topľou a susedných  regiónov. Priamo na mieste predvádzali svoje umenie šperkári, umeleckí drotári, tkáči, výrobcovia kraslíc, perníkov, fujár, úžitkových predmetov z prútia a dreva, výrobkov z textílií /patchwork, ručne šité kabely, paličkovanie/ a mnohí ďalší. Návštevníci podujatia mohli tak nazrieť priamo do tajomstiev výroby  ľudových skvostov, prípadne si ich zakúpiť.

 

Podujatie doplnil bohatý kultúrny program, v ktorom účinkovali MSS Šedliščanske chlopi, ľudová rozprávačka Araňa, speváčka Marka Macošková, Fsk Parchovianka - Parchovany, FS Zemplín a spevák Peter Stašák.

Bola to bohatá nedeľa – plná remesiel, speváckeho, tanečného umenia, hovoreného slova a horúcich slnečných lúčov.

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Novinky z kultúry