Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes17
mod_vvisit_counterVčera85
mod_vvisit_counterTento víkend343
mod_vvisit_counterTento mesiac1742
mod_vvisit_counterSpolu283786
regionalne_dejiny.jpg
V Sečovskej Polianke sa súťažilo
V Sečovskej Polianke sa súťažiloDňa 14. júna 2014 sa v areáli TJ Sečovská Polianka  konala „Okresná športová olympiáda seniorov“. Zasúťažiť si prišli zástupcovia 20-tich základných organizácii združených v Jednote dôchodcov na Slovensku. Úvodné kultúrne vystúpenie patrilo žiakom zo Základnej školy Lúčna z Vranova nad Topľou, pod vedením učiteliek Mgr. Julky Mikitovej a Mgr. Janky Budaiovej. Oficiálna časť športového súťaženia sa začala štátnou hymnou, vypustením poštových holubov a zapálením olympijského ohňa. Účastníkov športových hier privítal predseda Okresnej organizácie JDS vo Vranove n.T. PaedDr. Ján Popaďák. Pozvanie prijali aj vzácni hostia - poslanec NR SR Ing. Štefan Hreha, predseda PSK MUDr. Peter Chudík, honorárny konzul Ukrajiny na Slovensku p. Stanislav Obický, primátor mesta Vranov n.T. Ing. Ján Ragan, prednostka Okresného úradu  Ing. Mária Cingeľová, riaditeľka HZOS vo Vranove n.T. Mgr. Anna Gdovinová, riaditeľ Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Ing. Ľubomír Lukič, poslanec mestského zastupiteľstva  Ing. Ľubomír Pidany, riaditeľka ZŠ Lúčna PaedDr. Blažena Matisová a starostovia viacerých obcí.

Slávnostný sľub súťažiacich, že budú čestne a svedomite bojovať predniesol Ing. Jozef Golonka. O dobrý priebeh celej súťaže sa zaslúžili rozhodcovia: Ján Karol ml., Lojzo Špendlík, Jozef Makan, Ján Hreňo, Rado Ceľuch, Jozef Iľko, Štefan Gut, Stanislav Kušnír, Miroslav Bobík, Ján Boroš, ako aj obetavý moderátor PaedDr. Ján Karol, riaditeľ ZŠ v Sečovskej Polianke. Športovci si zmerali sily v šiestich disciplínach: hod loptičkou na cieľ, kop futbalovej lopty na mini bránku, vrh guľou – muži a hod valčekom – ženy, beh muži – 50 m, beh ženy – 30 m.

Celkovým víťazom 4. okresnej olympiády seniorov sa stalo družstvo zo Sečovskej Polianky (223 bodov), strieborné medaily získali reprezentanti z Čaklova (210,5 bodov) a bronzový stupienok obsadili členovia zo ZO JDS Kamenná Poruba (207 bodov).

Prvenstvo v kategórii mužov - jednotlivci, si vybojoval Michal Duda z Vyšného Kazimíra pred Jozefom Ferčákom z Čaklova a Michalom Popaďákom zo Sečovskej Polianky.
 
Prvenstvo v kategórii žien - jednotlivcov získala Mária Demčáková z Čaklova, pred Máriou Balážovou z Tovarného a Helenou Bažalíkovou z Nižného Hrušova. Šťastným víťazom odovzdal diplomy a vecné ceny MUDr.Peter Chudík,  p.Stanislav Obický a PaedDr. Ján Popaďák.

Gestorom tohto vydareného podujatia bola Okresná  organizácia Jednoty dôchodcov Vranov nad Topľou, Hornozemplínske osvetové stredisko vo Vranove n.T., Obec a Základná organizácia JDS Sečovská Polianka. Finančne toto športové podujatie podporil p. Stanislav Obický, ktorý venoval aj ceny pre víťazov jednotlivých súťaží. Bez tejto pomoci by nebolo možné uskutočniť také masové podujatie. Vďaka patrí aj ďalším sponzorom, Ing. Ľubomírovi Pidanymu a starostom obcí.

O dobrú náladu počas celého športového dňa  sa postaral spevák Dušan Grúň a v závere športového dňa vystúpili členovia FSk Bukovina zo Sečovskej Polianky.
Víťazmi však boli všetci, ktorí sa do súťaže zapojili, lebo odhodlanosť súťažiť a súťaž dokončiť je víťazstvom najmä samého nad sebou. Možno konštatovať, že 4. ročník športových hier seniorov sa vydaril. Svedčí o tom nielen účasť 310 seniorov, ale aj fakt, že do súťaže sa zapojilo 20 družstiev vo farbách svojich obcí a už po druhýkrát  sa zapojili aj seniori z Centra sociálnych služieb z Tovarného.

V závere sa predseda OO JDS PaedDr. Ján Popaďák poďakoval Hornozemplínskemu osvetovému stredisku vo Vranove n.T., organizátorom, sponzorom,  účinkujúcim, pedagógom, starostovi obce MVDr. Mariánovi Fedorovi, ZO JDS Sečovská Polianka a jej predsedníčke Anne Kmecovej a všetkým tým, ktorí sa na príprave celej súťaže podieľali.
 
 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Novinky z kultúry