Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes43
mod_vvisit_counterVčera58
mod_vvisit_counterTento víkend470
mod_vvisit_counterTento mesiac1364
mod_vvisit_counterSpolu283408
Hudba a spev

Talenty
Okresná súťaž detí v speve ľudových a moderných piesní
         Okresná súťaž detí v speve ľudových a moderných piesní
Každoročne sa do tejto súťaže prihlási vyše 100 súťažiacich – spevákov vo veku od 6 do 15 rokov, ktorí prejdú „sitom“ výberu a súťažný galakoncert je tak na vysokej umeleckej a interpretačnej  úrovni.

Termín: koniec januára - začiatok februára
Miesto:
KD Dlhé Klčovo
Dychovka 2008


Prehliadka dychových hudieb a súťaž spevákov so sprievodom dychovej hudby

Sačurovká krídlovka
Táto regionálna prehliadka dychových hudieb obohatená o súťaž v speve so sprievodom DH sleduje podporu a rozvoj tohto žánru, ktorý v našom regióne nemá dlhú tradíciu. Každoročne sa na tejto prehliadke zúčastňuje okolo 15 spevákov a 5 dychových hudieb.

Termín: apríl
Miesto:
KD Sačurov

Propozície na stiahnutie - formát pdf
Propozície na stiahnutie - formát doc


Roztoky


Okresná súťaž hudobného folklóru dospelých

Roztoky
Na Roztokoch spievajú: sólisti – speváci ľudových piesní, duá, mužské a ženské spevácke skupiny, predstavujú sa sólisti inštrumentalisti a ľudové hudby.


Termín:
jún - každoročne
Miesto: KD Banské

Propozície  na stiahnutie - formát pdf
Propozície  na stiahnutie - formát docKresťanské slávnosti zborového spevu


Kresťanské slávnosti zborového spevu
Každoročne sa na týchto slávnostiach zúčastňuje 10 cirkevných zborov z okresu Vranov nad Topľou, hosťujúce zbory z iných okresov a zo zahraničia, ktoré do Vyšného Žipova prichádzajú v rámci Vranovských zborových slávnosti.

Termín: jún
Miesto: KD Vyšný Žipov

Rieka

RIEKA 2008 je ekumenický medzinárodný festival zborovej piesne. V tomto roku to bude už 11. ročník. Jeho hlavnými organizátormi sú Cirkevný zbor evanjelickej cirkvi augsburského vyznania vo Vranove, Regionálne Hornozemplínske kultúrne stredisko vo Vranove a Mesto Vranov nad Topľou.

Termín: november 2008
Miesto: Chrám Ducha Svätého evanjelickej cirkvi a. v., Vranov nad TopľouMedzinárodný festival duchovnej piesne "Boh je láska"
 

Životné motto blahoslaveného biskupa - mučeníka Pavla Petra Gojdiča bolo: "Boh je láska - milujme ho". Práve pod týmto názvom sa každoročne v chráme Zosnutia Presvätej Bohorodičky v Čemernom uskutočňuje festival duchovnej piesne. Zúčastňujú sa ho spevácke zbory z domova i zo zahraničia, ktoré krásou východného obradu zanechávajú u poslucháčov hlboké umelecké zážitky.


Termín:
19. - 21. september 2008
Miesto: ČemernéMládež spieva
 


Krajská súťažná prehliadka mládežníckych speváckych zborov

Mládež spievaTáto súťaž je najstaršou a v posledných rokoch jedinou súťažou v oblasti zborového spevu detí a mládeže. Je dvojstupňovou (krajskou a celoštátnou) postupovou súťažnou prehliadkou s dvojročnou periodicitou konanou v párnych rokoch pre mládežnícke spevácke zbory a v nepárnych rokoch pre detské spevácke zbory. Cieľom tejto súťaže je aktivizovať u detí a mládeže vzťah ku kultúre, motivovať ich  k snahe zdokonaľovať sa, mať záľubu a porozumenie pre kultivovaný spev.


Termín: 28.03 2008
Miesto:
MsDK Vranov nad Topľou

 


 

Zlatý rómsky slávik

Zlatý rómsky slávik
V rámci práce s rómskym obyvateľstvom a vychádzajúc z naturelu tohto etnika pripravujeme spevácku súťaž  Zlatý rómsky slávik. Tejto súťaži predchádzajú výberové kolá, v ktorých sa zúčastňuje vyše tridsať súťažiacich. V galaprograme sa predstaví 10 najlepších spevákov.

Termín: 21.11.2010
Miesto: KD Vranov nad Topľou – Čemerné

 

Propozície na stiahnutie - formát pdf
Propozície na stiahnutie - formát doc 

 

Výsledky a fotogaléria 2007

 

Novinky z kultúry