Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes43
mod_vvisit_counterVčera58
mod_vvisit_counterTento víkend470
mod_vvisit_counterTento mesiac1364
mod_vvisit_counterSpolu283408
O nás

Hornozemplínske osvetové stredisko (ďalej HZOS) vo Vranove nad Topľou je regionálnou kultúrnou, informačnou a vzdelávacou inštitúciou. Jeho činnosť vychádza zo Zákona č. 61/2000 Z.z. o osvetovej činnosti, zo Zriaďovacej listiny PSK /z 1.4.2002/ a svojho Organizačného poriadku.

HZOS vo Vranove nad Topľou usmerňuje, koordinuje a pomáha všetkým nositeľom kultúrno-výchovných aktivít v okrese. Zabezpečuje kontinuitu s tradíciami národa v danom regióne, ale tiež podporuje vznik nových činností ako prirodzených tvorivých aktivít brániacich šíreniu napätia a prípadne rozvoju negatívnych spoločenských javov.

HZOS sídli v trojpodlažnej budove. Na prízemí sú kancelárie a výstavná sieň, kde sa ročne pripraví priemerne 12 výstav rôzneho žánru, ktoré navštívi okolo 6 tis. návštevníkov. Na prvom podlaží sú klubové priestory, ktoré slúžia na rôzne jednorazové a cyklické vzdelávacie a záujmové podujatia, rovnako na jednorazové prenájmy. Od júna 2005 je na hornom podlaží v samostatnom trakte pobočka Vlastivedného múzea Hanušovce, ktorá ponúka stálu expozíciu Človek a život a ďalšie krátkodobé výstavy a vzdelávacie aktivity.

 

Novinky z kultúry